Kategoriler
Haberler Manşet

2015’in ilk şiddet olayı Samsun’dan!

220959_acil_1 (1)

 

2015’in ilk şiddet olayı 1 Ocak sabahı meydana geldi. Samsun’un 19 Mayıs ilçesine trafik kazasına giden bir 112 ambulans ekibi saldırıya uğradı. Bir hasta kendisini ambulansa taşımak isteyen Acil Tıp Teknisyeni’ne kafa attı. ATT’nin burnu kırıldı.

BU OLAY NE İLK NE DE SON OLACAK

Samsun Türk Sağlık Sen Şube Başkanı Erdoğan Çakmak, personelsaglik.com ‘a olayı anlattı: “Bir hasta eli kanlar içerisindeyken kendisini ambulansa almak isteyen 112 çalışanlarına saldırılmıştır. “Beni böyle 112’ye bindiremezsin” diyen hasta, acil tıp teknisyeni arkadaşımıza kafa atmıştır. Hasta ve yakınları daha sonra diğer 112 çalışanlarına fiili ve sözlü saldırılarda bulunmuştur. Bu şiddet olayı ne ilk ne de son olacak” dedi.

TÜRK SAĞLIK SEN OLARAK ŞİDDETİN BİTMESİ İÇİN HER TÜRLÜ İŞBİRLİĞİNE HAZIRIZ

Bazı sivil toplum kuruluşları kendi yandaşları korumak adına sessiz kaldığını öne süren Çakmak, şunları söyledi: “Elimizdeki bilgi ve dökümanları sağlık çalışanlarının lehine kullanmalıyız. Bir sağlık çalışanının bir hastayı bir insanın yaşamını kurtarmak için gittiği yerde şiddete uğraması kadar kötü bir şey olamaz. Bu şiddetin en büyük nedeni, hasta ve yakınlarına şirin görünmek için her türlü hakkın verilmesidir. Hasta yakınlarının bir çoğu, “Ben 112 çalışanlarını rahatlıkla dövebilirim” diyor. Çünkü resmi kuruluşlar ve yandaş sivil toplum örgütü hasta yakınlarına bu rahatlığı vermiştir.Sağlık çalışanlarının kendilerine koruması adına bir takım yollar belirlenmeli. Bir bayan arkadaşımıza tokat atılmaya çalışılmış. Türk Sağlık Sen olarak sağlıkta şiddetin sona ermesi için her türlü işbirliğine ve çalışmaya hazırız”

Kaynak:personelsaglik.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.