Kategoriler
Haberler Manşet Son Dakika

Asistan hekimi ezip öldürdü 7 ay ceza aldı

Bir doktor hayat kurtarmaya çalışırken kazayla bir hasta öldürürse 2 yıl ceza alıyor ve taksirli adam öldürme suçundan yargılanıyor. Vatan Gazetesi’nden Çağdaş ULUS’un haberini bu gerçeği göz önüne alıp baştan sona dikkatli okuyun:

Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi Asistan Hekimi İsmail KÖKLÜ’yü trafik kazasında kaybettiğimiz olayı hatırlamak için tıklayın

Mahkeme, doktor çifti emniyet şeridinde ezen tır şoförüne olay yerinde 35 metre fren izi olmasına rağmen 4 yıl hapis cezası verdi. Ardından 7 ay tutuklu kalan sanığı tutuklu kaldığı süreyi göz önünde bulundurup tahliye etti

TEM Otoyolunun Sakarya Akyazı İlçesi Topağaç mevkiinde 19 Mayıs 2014 tarihinde meydana gelen kazada; otomobilinin kirlenen camını temizlemek için Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi Üroloji servisinde asistan doktor olarak görev yapan İsmail Köklü; dörtlüleri yakıp aracını emniyet şeridine çekti. Araçtan inen Köklü’ye, bu sırada arkadan gelen Namet firmasına ait Metin Yaşık yönetimindeki 41 RF 391 plakalı tır çarptı. Çarpmanın şiddetiyle savrulan Dr.İsmalil Köklü, ile  aynı hastanede Dermatoloji Bölümünde doktorluk yapan eşi Nagihan Köklü yaralandı. Bu sırada yaralılara yardım edip 112’ye haber vermek yerine tır şoförü olay yerinden kaçtı.  Kazayı gören sürücülerin haber vermesiyle olay yerine gelen ambulansla da çift hastaneye kaldırıldı. Ancak doktor İsmail Köklü tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Eşi Nagihan ise bir süre tedavi gördükten sonra taburcu edildi.

Savcının itiraz etti

Kazadan sonra kaçan tır şoförü ise olaydan kısa bir süre sonra  jandarma  ekiplerince yakalanarak gözaltına alındı. Olay yerinde yapılan incelemede 35 metre fren izine rastlandı. Mahkemeye çıkarılan tır şoförü daha sonra tutuklanarak cezaevine gönderildi. Olaydan 45 gün sonra ise savcı İlker Sadıkoğlu tarafından iddianame hazırlandı. İddianamesinde olay yerinde 35 metre fren izi olduğuna vurgu yapan Sadıkoğlu, şüpheli Tır şoförü Metin Yaşık’ın emniyet şeridine girerek doktor İsmail Köklü’nün ölümüne, eşi Nagihan Köklü’nün de yaralanmasına neden olduğunu belirtti. Ancak bu iki delile rağmen sanığın  “Bilinçli taksirle ölüme ve yaralamaya sebebiyet vermekten” değil “taksirle ölüme ve yaralamaya sebebiyet vermekten”  cezalandırılmasının istedi.Mahkeme, TIR şoförü Metin Yaşık’ı 4 yıl 3 ay hapse mahkum etti. Savcının itirazına rağmen de    7 ay tutuklu kalan Yaşık’ı yattığı süreyi göz önüde bulundurarak tahliye etti.

Aileyi dağıtan kaza

TIR 35 metre fren izinden sonra duramayıp Köklü ailesinin içinde bulunduğu otomobile çarptı. Dr. Köklü hayatını kaybederken eşi yaralandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.