Kategoriler
Haberler

Bakan İllerdeki En Yetkili Sağlık Yöneticisi Açıkladı!

Sağlık Bakanı Uzm.Dr.Mehmet MÜEZZİNOĞLU, 81 ilin sağlık müdürü, halk sağlığı müdürü ve kamu hastane genel sekreteri ile video tele konferans yaptı. 81 ilin üst yöneticileri dışında görüşmeye Müsteşar Prof.Dr.Eyüp GÜMÜŞ, Müsteşar Yardımcısı Uzm.Dr.Mehmet BAKAR, Türkiye kamu hastaneleri kurum başkanı Uzm.Dr.Zafer ÇUKUROVA, Türkiye halk sağlığı kurum başkanı Prof.Dr.Seçil ÖZKAN ve Genel Müdürlerde katıldı.

Yeni yıl sebebi ile göreve yeni başlayanlara başarılar dileyen MÜEZZİNOĞLU, kurumlar arası diyolog ve işbirliğini vurguladı. Sağlık Çalışanlarına verdikleri önemi hatırlattı.

İllerdeki üç başlı sistemede değinen MÜEZZİNOĞLU, ilde sağlık alanındaki muhattablarının il sağlık müdürü olduğunu söyledi ve gerek halk sağlığı gerekse genel sekreterlerin il sağlık müdüründen habersiz iş ve işlem yapmamasını istedi. Personel planlama, yönetici atama, sağlık tesisi yapımı, vb tüm işlerin il sağlık müdürünün onayından geçmesini istedi.

Ayrıca; aldığımız bilgiye göre hem genel sekreter hemde halk sağlığı müdürleri hakkında il sağlık müdürlerinden dönemsel rapor verilmesi istendi. Sağlık müdürünün verdiği rapor bu kişilerin görevlerinde kalıp kalmayacağını belirleyecek.

Ayrıca; kamu hastanelerinde 30, halk sağlığında 15 kalem denetim rapor formu oluşturulma çalışması devam etmekte olup, il sağlık müdürü aksaklıkları kendilerine tahsis edilen şifre ile ” taşra kordinasyon” otomasyon sistemine girecek. Sadece sağlık müdüründe olacak bu şifreyle halk sağlığı müdürü ve genel sekreter denetlenecek..

personelsaglik.net

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.