Kategoriler
Haberler Manşet Son Dakika

Başhekimden şok mesajlar

Başhekimin paylaştığı şok mesajları okumak için görsellere tıklayın

İsmini vermeyeceğimiz büyükşehir statüsündeki bir ilin en büyük devlet hastanesinin başhekimi / hastane yöneticisi üst üste attığı mesajların ilkinde hastanede yer açılması için hastaların taburcu edilmesini isterken;

yatak

ikinci mesajda ise bir hekimin talebi doğrultusunda yoğun bakım ihtiyacı olan hasta için yoğun bakımda yatan hastalardan herhangi birinin taburcu edilmesini istedi. Hekimlik nedir, tıp nedir, etik nedir, hasta nedir sizlerin ve değerli vatandaşlarımızın takdirine bırakıyoruz!

yoğun bakım

 

Not: Değerli basın mensupları bu haberin detay bilgilerini paylaşmayı düşünmüyoruz lütfen ısrar etmeyin.

“Başhekimden şok mesajlar” için 7 yanıt

Benim algıladığım iş yükünün ve gereksiz evrak yükünün olduğu hastanelrimizde taburcu olması gereken hastanın gereksiz zaman kaybına sebep olmadan taburculuğuna, yoğun bakım ihtiyacı kalmayan serviste takibi yapılabilecek hastanın yoğun bakımdan çıkarılmasını istemişler gibi düşündüm. İşin ayrıntısına ve gerçeğini bilmediğim için çok safça düşünmüş olabilirim. Bunun dışında taburculuğu söz konusu olmayan bir hastayı taburcu ederek yerine başka bir hastanın alınmasının hiçbir mantıklı açıklaması olamaz. Bu seferde açıklamak için art niyetli düşünürsek ya performans arttırmak için ya da yarışı yapılacak hasta birinin tanıdığı olduğu içindir. Sözlerim yanlış anlaşılmasın sadece okuduğum haberden çıkardığım varsayımlarımdır.

Bu tur emailler anerikadaki hastanelerde yer kalmadigi zamanlarda da kullanilan islemlerin hizlandirilmasi amaciyla atilir. Cok tarafli ve gereksiz bir yayin olmus..

Ankara’da bir tıp fakultesinde acilde 3 tane NSTEMI koroner ybü yatış beklerken falanca hocanın iki hipertansiyon etyo hastasının, hastanede kaldıkları süre içerisinde hipertansif seyretmedikleri halde ara yogunda 4-5 gün boyunca izlendiklerini görmüş biri olarak yukaridaki haberde çok da art niyet arayamiyorum.

Devlet hast.de çalışan bir hekim olarak sabah 9 da taburculuklari vermemize rağmen evrak isleri nedeniyle 1’den 2 ‘den önce hastalar gidemiyor. Ve kadin dogum gibi bir bölümde tahmin edersiniz ki çok hizli bir hasta sirkülasyonu gerekiyor. Ameliyathaneden cikan sezaryenler bazen odalar bosalmadigi icin ayilmada bekliyor. Bu nedenle ilk mesajda hic bir anormallik göremiyorum. .. her hastanenin farklı bir dinamiği var, işin aslini bilmeden ithamda bulunmamak lazim…

Bu ne art niyet. Gayet güzel bir iletişim şekli. Haber niteliği bile yok. Bu ne başlık böyle. Yakışmadı asistanhekim.

Bence de burda yanlış birsey yok. Hastaları taburcu edin yer açın denmemiş, taburculugu planlanan hastaların işlemlerinin hızlandırılması istenmis haberin başlığıyla içerik uyusmuyor

Mesajlarda bir art niyet göremedim. Gayet doğru mesajlar. Yoğun bakım yeri arayan doktor ve hasta yakınları bunu gayet iyi bilirler. Bu yazıdan öne ben de niye böyle şeyler yapılmıyor diye soruyordum. Haberin kendisi bana mantıksız ve art niyetli gibi geldi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.