Kategoriler
Haberler Manşet Son Dakika

Cerrahi Asistanları: “Böyle vicdansızlık görülmedi”

Dün yaşamını yitiren Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Genel Cerrahi Ana Bilim Dalında görevli meslektaşımız Dr. Kürşat Çifci düzenlenen törenlerin ardından memleketi Eskişehir’e uğurlandı.

Perşembe günü memleketi Eskişehir’de toprağa verilecek meslektaşımız için ilk tören Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi önünde yapıldı.

Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi H Blok Atrium içinde saat 15:30’da toplanarak ikinci bir tören düzenleyen Asistan Hekimler de yaptıkları anmada yaptıkları konuşmalarda:

“Bizler Akdeniz Üniversitesi Asistan Hekimleri olarak dün bir meslektaşımızı bir mesai arkadaşımızı ve bir kardeşimizi beklenmedik bir şekilde kaybettik. Bu kayıp hepimizi çok derinden sarstı. Ama hiçbirimizin kaybı Kürşat arkadaşımızın beraber çalıştığı klinikteki arkadaşları kadar olmamıştır. Onlar Kürşat abilerini kaybettiler.

Bu acı kaybın üzerine belki daha acı bir şekilde karşımıza çıkan ise bütün bu olayların üzerine Genel Cerrahi kliniğindeki hekimlerin çalıştırılmaya devam etmesi oldu.

Açık konuşuyoruz artık;

Bizler, yani Akdeniz Üniversitesi Asistan Hekimleri birer vicdansız varlık değiliz. Sizleri bilmiyoruz ama biz değiliz. Asistan Hekimlerine kendilerine ve hastaneye para kazandırdığı ölçüde değer verenlerden değiliz. Her ne şart altında olursa olsun, kardeşini kaybetmiş olsak dahi hiçbir şey olmamış gibi davranamıyoruz.

Buraya bu empati yoksunluğunu teşhir etmeye vicdanımızı yaralayan bakış açısına karşı durmaya ve kardeşimizin yasını yaşatmayanlara seslenmek için toplandık.

Hepimizin başı sağolsun ” şeklinde konuştular.

“Cerrahi Asistanları: “Böyle vicdansızlık görülmedi”” için bir yanıt

İlimizde,bir meslekdaşımızı kaybediyoruz.Randevu sistemi yüzünden cenazesine bile gidemiyoruz.Kendi yakınlarımızın kaybında bile cenaze için izin alamıyoruz.Randevuların iptal edilemiyor.Böyle elzem bir durumda bile rapor almak zorunda bırakılıyoruz.YAKINLARIMIZIN ÖLÜM TAKVİMİNİ ÖNCEDEN İDAREYE BİLDİRMEDİĞİMİZ İÇİN ,O GÜNLERE RANDEVU VERİLMESİNİ ÖNLEYEMİYORUZ.
Cenazesine katılamadığımız arkadaşlardan özür diliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.