Kategoriler
Haberler

Ertelemez Yetmez, Tamamen Vazgeçmeli

Bizzat Çalışma Bakanı tarafından çağdaş kölelik olarak tarif edilen taşeronlaşmayı bir çalışma modeli olarak görenler ve son olarak da 112 acil sağlık hizmetlerinde 4000 adet şoförü hizmet alım yöntemi ile istihdam etmeyi planlayan Sağlık Bakanlığı’nın bu uygulamasına karşı Türk Sağlık-Sen olarak mücadelemiz sonuna kadar devam edecek.Bu gün tüm illerimizde konu ile ilgili olarak basın açıklamaları yapılmış, konu hakkındaki kararlılığımız ilan edilmiştir.

Sağlık Bakanlığı Acil Hizmetler Genel Müdürlüğü tüm 112 acil başhekimliklerine göndermiş olduğu e- posta bildirisi ile ” hizmet alımı iptal edilmemiş olup sadece Bakanlar Kurulu Kararı sonrasına bırakılmıştır. Hizmet alımı konusunda ihale günü almış olan iller ihalelerini iptal etmemeleri, ihale tarihlerini ileriye almaları gerekmektedir.” yazısı göndermiştir.

Taşeron çalışma modeli, bakanlar kurulu kararı ile meşrulaştırılamayacaktır. İster kanun ister ise bakanlar kurulu kararı çıkarılsın, hukuk mücadelemizi sürdürmekte kararlıyız. Yapılacak taktiksel ertelemeler, bizi kararlılığımızdan vaz geçiremeyecektir. Çalışma şekli ile ilgili yapılacak değişikliklerde çalışanların memnuniyeti ve kurdukları aile düzenleri alt üst edilmemelidir.

Türk Sağlık-Sen olarak ertelemenin yeterli olmayacağını belirtiyor ve taşeronlaşmadan tümüyle vazgeçilmesi gerektiğini bir kez daha ifade ediyor, konunu takipçisi olacağımızı tüm 112 çalışanlarının bilmesini istiyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.