Kategoriler
seo

İzmir Belediye Başkanları Birliği, Küresel Doktorlar’ı dinledi

İzmir Belediye Başkanları Birliği Derneği, Küresel Doktorlar Ege Sağlık Federasyonu (ESAFED)’nu ziyaret etti. Küresel Doktorlar tarafından hazırlanan programa Dernek Başkanı Cengiz Bulut, Eş Başkan Ahmet Sarışın, Genel Sekreter Ü.Nuri Çiftçi ve Galip Öztürk iştirak etti.

Program, ESAFED tanıtım filmiyle başladı. Küresel Doktorlar Başkanı Prof. Dr. H.Hüseyin Yılmaz’ın açılış konuşmasını müteakip Genel Sekreter Halil Güner, Afrika ülkelerinde devam eden katarakt ameliyatı faaliyetleri hakkında bir sunum yaptı. Yrd. Doç. Dr. Musa Saraçoğlu, “Obstetrik Fistül” projesinde katedilen önemli mesafeyi ve hastalığın Afrika’da ulaştığı vahim durumu gözler önüne serdi. Dr. Osman Bölükbaşı ise genç nüfusu kıskacına alan uyuşturucuyla mücadelede Küresel Doktorlar olarak yaptıkları icraatlardan bahsetti. Sunumların ardından Dernek Başkanı Bulut bir konuşma yaptı. ESAFED’in çalışmalarından son derece etkilendiklerini belirten Bulut, “Manzaranın çok acı olduğunu gördük. Küresel Doktorlar’ın, insanlığın dertlerine koydukları teşhisler muhteşem. Dünya artık bu insanları düşünmek zorunda. ‘Ben mutluyum, ben rahatım’ diyen herkes Küresel Doktorlar’ı izlemeli, destek vermeli. Küresel Doktorlar olarak sizler, dünya insanlığının sağlık problemlerine laftan öte ciddi icraatlar sergileyerek çareler üretmişsiniz. Bunda da epey yol katetmişsiniz. Bunu herkes yapamaz. Biliniz ki biz İzmir Belediye Başkanları Birliği olarak, Küresel Doktorlar’ın hizmetindeyiz.” dedi.

Eş Başkan Sarışın ise, “Ben Küresel Doktorlar’ın gederasyonuna gelene kadar iyi bir insan olduğumu düşünüyordum. Küresel Doktorlar’ın faaliyetlerini dinleyince yeterince iyi olmadığımı, en azından Küresel Doktorlar kadar iyi olamadığımı anladım. Hepinizi ayrı ayrı tebrik ediyorum, tdir ediyorum. Nezdinizde üyelerinizi de tebrik ediyorum. İzlediklerimden, Küresel Doktorlar’ın yaptıklarının her babayiğidin yapacağı türden olmadığını gördüm. Gönlünde insan sevgisi olanların işidir bu. Siz laf değil, iş üretiyorsunuz. Mum, dibine ışık vermeli. Bizler birbirimizi anlamıyoruz, dolayısıyla da sevemiyoruz. Gördüm ki Küresel Doktorlar ve gönüllüleri bu problemi de aşmış. Yaratılanı Yaratan’dan ötürü seviyorsak fedakârlıklar kaçınılmazdır. Küresel Doktorlar da bunu yapıyor. Bugünden sonra iyi insan olmaya çalışacağım. Küresel Doktorlar’a desteğimiz sürecektir. Küresel Doktorlar’ın ellerinden öpüyorum. Yan yana olursak çok daha başarılı oluruz, birçok engeli kolaylıkla aşarız.” dedi.

Program, Prof. Dr. Yılmaz’ın Cengiz Bulut’a plaket takdimiyle sona erdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.