Kategoriler
Haberler Manşet

Kayıp doktor filikada ‘umudu’

27271361

Norman Atlantic feribotunda yaşanan faciada hayatını kaybeden Havise Savaş’ın nişanlısı Dr. Hakan Akkaya’dan da bir haftadan bu yana haber alamayan arkadaşları ve hastaları sosyal medyada yardım arayışına girdi.

Twitter ve Facebook hesaplarından yabancı basın ve yetkililere ulaşmak için sürekli mesaj yayınlayan arkadaşları filikadan telefonla aradığı haberlerinin de umutlarını arttırdığını kaydetti.

Hakan Akkaya’nın sevilen bir hekim olduğunu söyleyen hastaları da  sosyal medyadan destek mesajları yayınladı. Diğer kayıp yakınlarına da yine sosyal medyadan ulaşıp bir küçük bir bilgi arayışına girdi.  Sürekli mesaj yazan  arkadaşları ve hastaları,  “O kurtulmayı başaracak güçlü biri. Kurtulacağına inanıyoruz” diye konuştu.

Turizm şirketinin,  “Hakan Bey, Saat 05.00 civarı bizi arayarak filikada olduğunu, sis ve dalgalar içerisinde ilerlemeye çalıştıklarını söyledi. Bir daha bağlantı kuramadık” ifadelerini de anımsatarak yabancı basında yayımlanan geminin çevresinde ilerleyen bir filika fotoğrafının umut doğurduğunu da kaydederek, “Bir umut olarak, net olmasa da bu filikada olabileceği ihtimalini de düşünüyoruz. Ancak net bir bilgi olmadığı için boşu boşuna kimse umutlansın da istemeyiz. Umarız bu filikadaki odur” diye konuştu.

Öte yandan hala kayıp, ölü ve kurtulanlarla ilgili net bir liste açıklanmaması da eleştirilere neden oldu. Bu karışıklığın İtalya ve Yunanistan’ın listelerinin birbirini tutmadığından kaynaklandığı ifade edildi.

SINIF ARKADAŞI: BAKANLIK İLGİLENMEDİ

Sınıf arkadaşı Dr. Tahsin Özbek ise Dışişleri Bakanlığı’nın yeteri kadar ilgilenmediğini düşündüğünü kaydederek, Başbakanlık makamına kadar doktor arkadaşlarının yardım çağrısında bulunduğuna dikkat çekti, “Bu kadar hastaları için uğraşan, yıllarca hizmet vermiş bir doktoru ve vatandaşı için Dışişlerinin bu kadar duyarsız kaldığını kabul edemiyorum. Ne bir bilgi veriliyor ne nasıl bir çalışma yapıldığından haberdar ediliyor. Umarım ilgileniyorlardır” dedi.

 

kaynak:hürriyet.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.