Kategoriler
Haberler

Memurlar bordrolarını yakacak

Türkiye Kamu Sen Adana İl Temsilcisi Ayhan Arabacı, memura verilen zamlarla ilgili 15 Ocak’ta bordro yakma eylemi yapacaklarını söyledi.

Memurların haklarının gasp edildiğini aktaran Ayhan Arabacı, 15 Ocak’ta İnönü Parkı’ndaki eylemlerine tüm çalışanları davet etti. Kendilerinin memurların haklarını alması için mücadele ettiklerini ifade eden Arabacı, “Buna karşılık memuru masada unutup, cüzi miktarlarla sözde toplu sözleşme imzaladığını sanan sendikada da herhalde bizim bordo yakma eylemimize karşılık kına yakma eylemi yapması gerekir.” dedi.

Arabacı, 2014 yılı için net 123 TL’ye imza atanların, 2015 yılında yüzde 3+3 gibi rakamların altına razı olduğunu hatırlattı. Arabacı, “2014 ve 2015 yılı için malum yetkili sendikanın yaptığı toplu sözleşme ile tüm memurlarımız mağduriyet yaşamaktadır. Burada enflasyon farkı maddesi dahi mücadelesi verilmemiş unutulmuştur. Bu memurun resmen masada satılmasından başka bir anlama gelmez. Tüm memurlar açıklanan enflasyon rakamları karşısında ezilmektedir. Emekliler 2015 yılı ile birlikte çok gülünç bir rakam 24 lira gibi bir zam verilmiştir.” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.