Kategoriler
seo

Sağlıklı Kentler Birliği, uyuşturucuyla mücadeleyi gündeme aldı

Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, “Uyuşturucuyla mücadele konusunda herkesin üzerine düşen sorumluluğu alması, insanların bilinçlendirilmesi, bu konuda ortak hareket edilmesi ve sorunun çözülmesi şarttır.” dedi.

Sağlıklı Kentler Birliği Danışma Kurulu toplantısı, Bursa’da Sağlıklı Kentler Birliği hizmet binasında yapıldı. Toplantıda; 6 – 8 Mayıs tarihlerinde Gebze’de yapılacak olan ‘Yerel Yönetimlerin Gençlik Politikaları ve Bağımlılık İle Mücadele’ temalı konferans programı, birlik üyelerine yönelik eğitim önerileri, Kentli Dergisi içeriği, ile Sağlıklı Kentler Birliği üyelerinin çalışmalarına yönelik fikirler ve araştırma projeleri önerileri hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

Sağlıklı Kentler Birliği’nin de başkanlığını yürüten Bursa’dan başlaması gerektiğine dikkati çeken Altepe, şunları söyledi: “Şu anda en önemli konu uyuşturucuyla mücadele, özellikle sentetik uyuşturucu gündemde. İnsanları uyuşturucudan uzak tutmak için uzun vadeli çalışmalar ve gençlerin sportif faaliyetlere teşvik edilmesi konusunda yapılması gerekenler ele alındı. Uyuşturucuya bulaşmış insanlara yönelik müdahaleler, kurulması gereken tedavi merkezlerinin kurulması için de Türkiye ve dünyadaki örnekleriyle ilgili taramalar yapıldı. En güzel uygulamaları en kısa zamanda Bursa’da başlatalım ve Bursa da Türkiye’ye örnek olsun.”

Başkan Altepe, Bursa’nın sağlıklı bir kent olma yolunda ilk adımları en radikal şekilde attığına dikkat çekti. Başkan Altepe, “Bursa’dan tüm ülkeye yayılacak olan bu vizyonla birlikte tüm Türkiye de mesafe almış olacak. Bizim 1. gündem maddemiz önce insanımızın sağlığı ve mutluluğudur. Özellikle uyuşturucuyla mücadele konusunda neler yapılacağı, bu konuda herkesin üzerine düşen sorumluluğu alınması, kentlilik bilincinin geliştirilmesi, insanların bilinçlendirilmesi, bu konuda ortak hareket edilmesi ve sorunun çözülmesinin gerekliliği şart.” diye konuştu. Başkan Altepe, uyuşturucuyla ilgili olarak toplumu bilinçlendirmek ve harekete geçirmek adına kamu spotları hazırladıklarını ve Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’ndan onay çıktıktan sonra halkı bilinçlendirmek adına her mecrada gösterime sunulacağını da sözlerine ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.