Kategoriler
seo

Almanya'da Tuğçe'nin bağışladığı organlarla 5 kişi hayata tutundu

Almanya’nın Offenbach kentinde tacize uğrayan iki Alman kıza yardım etmek isterken, Sırp bir gencin saldırısıyla hayatını kaybeden Tuğçe Albayrak’ın bağışladığı organlarla beş kişi hayata yeniden tutundu.

Tuğçe adına ailesi ve yakınları tarafından açılan Facebook sayfasında paylaşılan bilgiye göre, Tuğçe’nin organları üç kişiyi yeniden hayata bağlarken, iki kişinin ise sağlığına kavuşmasını sağladı. Facebook sayfasında paylaşılan mesajda, “Merhaba. Bugün aldığımız güzel bir haber, bu sabah yüzümüzü güldürdü. Tuğçe’nin organları hayati tehlikesi olan üç kişiye yaşama imkanı verdi. Daha başka iki hasta ise yeni organlar sayesinde daha uzun bir ömür ve daha iyi bir yaşam kalitesine sahip olacak. Size bu sevindirici haberi vermekten ötürü çok sevinçliyiz. Hepinize güneş altında iyi bir gün diliyoruz” denildi.

Bu arada, Tuğçe Albayrak’ın katil zanlısı 18 yaşındaki Sırp genci Sanel M. hakkında, savcılık tarafından yaralama sonucu ölüme sebep olmaktan dava açılmasına karar verilmişti. Hazırlıkları süren davanın kesin olmamakla birlikte 24 Nisan’da açılabileceği belirtiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.