Kategoriler
seo

Down sendromlu çocuklar, Atatürk’ün evini gezdi

Atatürk’ün Adana’ya gelişinin yıl dönümünde, down sendromuyla ilgili farkındalık etkinliği gerçekleştirildi. Adana Büyükşehir Belediyesi Atölye Ekibi, down sendromlu çocukların, Atatürk’ün evini ziyaret etmesini sağladı.

Ressam ve komedyen Yunus Yuva’nın resim sergisini ve Atatürk’ün Adana’da kaldığı evi gezen çocuklara, Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Murat Cevheribucak, kişisel gelişimlerine fayda sağlayacak hediyeler verdi. Down sendromlu kişilerin, sağlıklı kişilerden farkının sadece +1 kromozoma sahip bulunmaları olduğunu belirten Murat Cevheribucak, ”Bu farklılık onları toplumdan uzaklaştırmamalıdır. Daha bilinçli, daha farkında bir kent için buradayız.” dedi.

Adana Kent Konseyi Engelliler Meclisi ile birlikte düzenlenen organizasyonda, El Ele Engelliler Derneği Başkanı Birol Şerbetçi, down sendromlu kişilerin bu ve benzeri organizasyonlarla daha çok sosyal hayata karıştıklarını, etkinliklerin son derece önemli olduğunu vurguladı. Down sendromuyla ilgili farkındalık yaratmak adına Büyükşehir Atölye’nin organize edeceği her türlü etkinlikte yer alabileceklerini belirten Şerbetçi, Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’ye teşekkür etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.