Kategoriler
Haberler

Gribin düşmanı temiz eller

Adana Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı ve Büyükşehir Atölye Ekibi iş birliğiyle, kent genelinde, olası grip salgınına karşı vatandaşlarda farkındalık uyandırılması amacı ile ‘Sen de uzat elini Projesi başlatıldı. Proje kapsamında, şehrin birçok noktasında, dezenfektan solüsyonların bulunduğu ve gripten korunma yollarının anlatıldığı stantlar kuruldu.

Adana Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanı Op. Dr. Fatih Karayandı, “Sağlık Bakanlığı’nın yaptığı açıklamalarda; grip ve benzeri bulaşıcı hastalıklar için mevsimin müsait olduğu, yurt genelinde 42 vatandaşımızın hayatını kaybettiği, hayatını kaybeden kişilerden 12’sinin (yüzde 28,5) 65 yaş ve üzeri vatandaşlar olduğu vurgulanmıştır.” dedi. Söz konusu istatistiki bilgilerin açıklanmasının ardından harekete geçtiklerini ifade eden Dr. Karayandı, “Coğrafyamıza bu kadar yakın şehirlerde görülen ve ölümle sonuçlanan bu virüse karşı Adana halkının da korunma yolları hususunda bilgilendirilmesini amaçlıyoruz. Bu kapsamda Büyükşehir Atölye Ekibi ile şehrin farklı noktalarında dezenfektan solüsyonların bulunduğu stantlar kurarak farkındalık uyandırmak istedik.” diye konuştu.

Grip ve benzeri bulaşıcı hastalıklardan korunmanın temelinde, kişisel bakım ve şüphesiz el temizliğinin öneminin vurgulandığı stantlar; şehir merkezinde 5 farklı noktada Adanalılara hizmet veriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.