Kategoriler
Haberler

Halk Sağlığı Müdürlüğü'nden emniyet personeline obezite eğitimi

Yozgat Halk Sağlığı Müdürlüğü, “Obezite ile Mücadele İşbirliği Protokolü” kapsamında İl Emniyet Müdürlüğü personeline sağlıklı beslenme, hareketli yaşam ve obezite ile mücadele konusunda eğitim verdi.

Türkiye Halk Sağlığı Kurumu ile Emniyet Genel Müdürlüğü arasında imzalanan “Obezite ile Mücadele İşbirliği Protokolü” çerçevesinde emniyet müdürlüğü personeline obezite konusunda eğitim verilmeye başlandı. Yozgat Emniyet Müdürlüğü konferans salonunda düzenlenen eğitim seminerine İl Emniyet Müdürü Saim Akpınar, Halk Sağlığı Müdürü M. Akif Karaarslan, ilgili sağlık personeli ve emniyet müdürlüğü personeli katıldı.

İl Emniyet Müdürü Sayın Saim Akpınar, sağlık sorunlarının başında gelen obezite hastalığının birçok hastalıklara da sebep olduğunu belirterek, işbirliği protokolü ile personelin obezite konusunda daha bilinçli olacağını söyledi. Akpınar, protokol kapsamında ilçelerde de emniyet personeli ve ailelerine yönelik sağlıklı yaşam ve obezite ile mücadele eğitimi verileceğini ifade ederek eğitim veren Halk Sağlığı Müdürü Karaarslan ve eğitim veren personele teşekkür etti.

Halk Sağlığı Müdürü M.Akif Karaarslan’da obeziteye karşı bakanlık tarafından başlatılan çalışmalar kapsamında Yozgat’ta çeşitli kampanyalar düzenlediklerini belirterek, “Bugün Emniyet Müdürlüğümüzle yapılan Obezite ile Mücadele İşbirliği Protokolü çerçevesinde merkez ve ilçelerde görevli polis ve ailelerine yönelik eğitimlerimiz olacak. Biz kurum olarak obeziteye karşı mücadelemizi aralıksız sürdürüyoruz. Bu kapsamda toplumda farkındalık oluşturma adına kurumuzlarımızın katılımı ile yürüyüşler düzenleyerek halkımızı bilinçlendirmeye çalışıyoruz. Bu vesile ile emniyet müdürümüz Akpınar’a ilgilerinden dolayı teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Halk Sağlığı Müdürlüğü’nde görevli Diyetisyen Merve Akpınar ve eğitim hemşiresi Zübeyde Uyar, emniyet personeline sinevizyon eşliğinde “Sağlıklı Beslenme” konulu bilgiler verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.