Kategoriler
Haberler Manşet

Hastanede kafasına beton düştü

1725457_1-asistanhekim.orgBU HABERİN YAPILMASINI HASTANE YÖNETİMİNİN İSTEMEDİĞİ İDDİA EDİLİYOR!

İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde röntgen çekimi için bekleyen 65 yaşındaki Erder Turgut’un kafasına beton parçası düştü. Kazayı hafif sıyrıkla atlatan Turgut, “Hayatımı kurtarmak için geldiğim hastanede az kalsın ölüyordum.” dedi.

Bademciklerinde 6 ay önce tümör olduğu tespit edilen Ender Turgut, tedavi edilmek için sabah saatlerinde Samatya’daki İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin Nükleer Tıp Bölümü’ne geldi. Kendisine iğne yapılan Turgut, 1 saat dinlenmesi için istirahat odasına çekildi. Bu sırada istirahat odasının üst katında tadilat çalışması vardı. Yukarıdaki işçi matkapla yeri deldiği sırada alt katta istirahat odasında bulunan Turgut’un üzerine tavandan kopan beton parçası düştü. Kafasında ufak sıyrıklar meydana gelen Turgut, can havliyle kendini dışarı attı. Olay sonrası Turgut’un kafasının tomografisi çekildi.

Film çekilmesi için kendisine ilaç verildiğini belirten Turgut, “İlacımı verdiler. Oturma odasına aldılar. Boğazımda sıkıntı var. Burada dinlendikten sonra ilaç almam gerekiyordu. Kafamın üzerinde takır takır sesler geliyordu. Yukarıdan bir şeyler düşmeye başladı. Ben yukarı baktım. Normal matkap değildi. Aradan bir dakika geçti. Tavan olduğu gibi beynimden aşağı indi. Hastanede hayatımı kurtarırken, hastanede gidiyorduk yani.” ifadelerini kullandı.

Düşen beton parçasının büyük olduğunu aktaran Turgut, “Kafama hafif bir şekilde zarar verdi. Ancak doktorlar çok ilgilendiler. Ayrıca beyin tomografisi çektiler. Onlar da şaşırdı.” şeklinde konuştu.

‘BİRAZ DA İNŞAATLA İLGİLENSELER’

Hastanedeki doktorların kendisiyle yakından ilgilendiğini dile getiren Turgut, “Büyük ihtimalle ustanın büyük bir hatası var. Tabii ki kontrol edilmesi lazım. Sağlık açısından iyiyiz. Ama biraz da inşaatlarla ilgilenseler iyi olur.” dedi.

Olayın haber yapılmasını istemeyen hastane yetkilileri ise, haberden sonra Sağlık Bakanlığı’nın, Nükleer Tıp Birimi’ni kapatabileceğini iddia etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.