Kategoriler
Haberler Manşet

Kars'ta 3 domuz gribi şüphesi vakası

Kars şehir merkezinde 2 ve Selim ilçesinden ise 1 vakaya domuz gribi öz tanısıyla müdahale edildi. Şehirde kulaktan kulağa yayılan ‘domuz gribi’ söylentilerinin gerçeği yansıtıp yansıtmadığı konusunda yetkililer şu ana kadar bir açıklama yapmadı.

Kars şehir merkezinde 4 gün önce S.S. (70) adlı şahıs, yakınları tarafından Kars Devlet Hastanesine kaldırıldı. İlk müdahalennin ardından hastanın domuz gribi ön tanısıyla gözetim altına alındığı ifade edildi.

Selim’de ise N.K. (62), yakınları tarafından kaldırıldığı Kafkas Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesinde domuz gribi ön tanısı konuldu. Hasta, ilk müdahalesinin ardından karantina odasında gözlem altına alındı. Şehirde ayrıca bir kişinin domuz gribinden öldüğü iddia ediliyor.

Öte yandan, hastaların tedavisi yapılırken çalışanlara tedbir amaçlı maskeler dağıtıldığı gözlendi. Gazeteciler, Kars İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Kan’a ulaşamadı. Devlet Hastanesi, Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği ve Kafkas Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi yöneticilerinin toplantı halinde oldukları öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.