Kategoriler
Haberler

Muğla Milletvekili Demir, Meslektaşlarının Tıp Bayramını Kutladı

CHP Muğla Milletvekili Prof. Dr. Nurettin Demir, meslektaşlarını Dalaman Devlet Hastanesi’nde gece nöbetinde ziyaret ederek, 14 Mart Tıp Bayramlarını kutladı. 14 Mart Tıp Bayramının bayram olmaktan çıkarıldığını belirten Demir,Tıbbiyelilerin 1919’daki 14 Mart direnişini kurtuluşa ve ardından bayrama çevirdiği günlerdeki gibi bayramımızı zehir etmeye çalışanlara inat, 14 Mart’ı yeniden “bayram” yapacağımız günler dileğiyle, tüm meslektaşlarımın 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutluyorum, dedi.

14 Mart Tıp Bayramı kapsamında etkinliklere katılan Demir, öncelikle Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Tıp Fakültesi tarafından düzenlenen etkinliklere katıldı. 14 Mart Tıp Bayramı kapsamında düzenlenen etkinlikte konuşan Demir,Tıbbiyelilerin ülke sorunlarından uzak kalamayacağını ifade etti.  Tıbbiyelilerin yurdun düşman işgalinden kurtuluşunda hayati katkısı olduğunu söyleyen Demir, “Cumhuriyetin ilk yıllarından başlayarak halkımızı kırıp geçiren sağlık sorunlarıyla ve sıtma, verem, çocuk felci gibi hastalıklarla savaşa başlamış ve bu savaştan da alnının akıyla çıkmışlardır.İnanıyorum ki; AKP Hükümetinin yarattığı karanlığı da CHP olarak iktidarımızla aydınlığa çıkaracağız” dedi.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nde düzenlenen etkinlik sonrasında hemşehrilerini ziyaret ederek, sorunlarını dinleyenDemir, gece 01.00’de Dalaman Devlet Hastanesi’ni ziyaret etti. Demir, gece gündüz demeden halkın sağlığı için çalışan, zor koşullarda nöbet tutan doktorların 14 Mart Tıp Bayramını kutladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.