Kategoriler
Haberler Manşet

O doktorlara 2 bin TL zam yapıldı

Bilindiği gibi, 663 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname’nin ardından aile sağlığı kurulmuş ve başta acil servis hekimleri olmak üzere hekimler aile hekimi olmak için sıraya girmişti. Bu durum acil servislerin hekimsiz kalmasına yol açmıştı. Çünkü acil serviste çalışmak büyük özveri ve fedakarlık istiyordu. Acil hekimlerinin ücretleri de aile sağlığı merkezindeki hekimlerden daha düşüktü.

Bakanlık da, hekimleri acil serviste tutabilmek için sözleşme imzalamaya başladı. Sözleşme imzalayan acil servis hekimlerinin gelirleri yaklaşık 2 bin lira gibi bir artış gösterdi.

Uygulama hekimleri acil serviste tutma konusunda doğru bir yaklaşım. Ancak yanlış olan şu; acil servislerin yükü ağır ise tüm çalışanlar için ağırdır. Sağlık hizmeti bir ekip işidir. Aynı ortamda çalışan hekimin ücretinde iyileştirme yaparken, diğer sağlık görevlilerini yok saymak,hastanede çalışan diğer uzmanları yok saymak, tartışılması gereken bir karar olarak görülmektedir. Bu uygulama, Sağlık Bakanlığının personeline bakış açısını bir kez daha göstermiştir.

Kaynak: Haber657.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.