Kategoriler
Haberler

Sağlık Sen: Sağlık Bakanlığı sınıfta kaldı

Sağlık Sen Sivas Şube Başkanı Efe Zileli, “Sağlık çalışanlarına müjde denilerek yapılan açıklamaların, Sağlık Bakanlığı’nın sınıfta kaldığını göstermiştir. Sağlık Bakanlığı yetkililerinin Sayın Başbakanı yanılttığı ortadadır.” dedi.

Sağlık-Sen üyeleri Numune Hastanesi önünde toplanarak Başbakan’ın sağlık çalışanlarıyla ilgili açıklamalarına tepki gösterdi. Şube Başkanı Efe Zileli yaptığı açıklamada, 14 Mart Tıp Bayramında hayal kırıklığı yaşadıklarını belirterek, “Sayın Başbakan tarafından müjde olarak açıklanan nöbet ücretlerinde yüzde 50 oranında artışı, çalışanlar olarak memnuniyetle karşılıyoruz. Nöbet ücretleri dışında sağlık çalışanları olarak, uzun yıllardır mücadelesini verdiğimiz yıpranma payı ve ek ödemelerinin emekliliğe yansıması konularında ise Sağlık Bakanlığı yetkililerinin Sayın Başbakanı yanılttığı ortadadır. Sağlık Çalışanlarına müjde denilerek yapılan açıklamalar, Sağlık Bakanlığı sınıfta kaldığını göstermiştir.” diye konuştu.

“BAŞBAKAN’IN AÇIKLAMALARI BEKLENTİLERİ KARŞILAMAKTAN UZAK”

“Yıpranma payı, lisans tamamlama ve kreş konusunda Cumhurbaşkanımızın verdiği sözlerin, Sağlık Bakanlığı yetkilileri tarafından yerde bırakıldığı üzülerek görmekteyiz.” diyen Şube Başkanı Efe Zileli, şöyle devam etti:

“Biz sağlık çalışanları için müjde, hekim/ hekim dışı ayrımı gözetmeden bütün çalışanların ek ödemelerinin emekliliğe yansıtılmasıdır. 110 bin sağlıkçıyı ilgilendiren lisans tamamlama hakkının 2015 yılında başlatılacağının açıklanmasıdır. Bu demenle Sağlık-Sen olarak sayın Başbakan tarafından yapılan açıklamaların sahanın beklentilerini karşılamaktan uzak olduğunu bir kez daha ilan ediyoruz. Sağlık Bakanlığı yetkililerinin çok hızlı bir şekilde beklentilerimizi karşılayacak çalışmaları tamamlaması ve Bakanlığın sağlık çalışanlarını hüsrana uğratan bu hatalarını bir an önce telafi etmesi elzemdir. Sağlık-Sen olarak taleplerimizin olduğu kadar verilen sözlerin hayata geçmesi konusunun takipçisi olmaya devam edeceğiz.”

Sağlık çalışanları açıklamanın ardından dağıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.