Kategoriler
Haberler

Sivas'ta domuz gribi teşhisiyle bir hasta daha yoğun bakımda

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde yüksek ateş şikayeti ile yoğun bakım servisine yatırılan 31 yaşındaki Dilek K.’nin de H1N1 virüsü taşıdığı saptandı. Bunun dışında biri hastane çalışanı 2 kişi daha domuz gribi şüphesiyle tedaviye alındı.

Sivas’ta özel güvenlik şirketi sahibi evli ve 3 çocuk sahibi Mustafa Atar’ın tedavi gördüğü Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde ‘H1N1’ virüsünden hayatını kaybetmesinin ardından hastane acil servisinde tedbirler üst seviyeye çıkarıldı. Acil serviste görevli personel maske ve eldivenler ile çalışmaya başladı. Bu arada doğum için 13 Şubat günü hastanenen kadın doğum polikliniğine başvuran Dilek K. sezaryenle bebek dünyaya getirdi. Ancak doğumdan sonra ateşi yükselen Dilek K. anastezi yoğun bakım servisine yatırılarak tedavi altına alındı. 19 gündür yoğun bakım ünitesinde tedavi gören Dilek K.’nin de domuz gribine yakalandığı öğrenildi. Dilek K.’den alınan kan örnekleri Ankara’ya gönderilerek incelendi. Yapılan tetkiklerde Dilek K.’nin kamuoyunda ‘domuz gribi’ olarak bilinen H1N1 virüsüne yakalandığı açıklandı. Hastanede tedavisi devam eden Dilek K.’nin sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenildi.

2 kişi şüpheli

Bu arada önceki gün domuz gribi sonucu yaşamını yitiren Mustafa Atar’dan hastaneye başvurduğunda kan alan laboratuvar görevlisi G.A. ile Cumhuriyet Üniversitesi Edebiyat Fakültesi 1’inci sınıf öğrencisi M.S.U.’da domuz gribi şüphesi ile enfeksiyon hastalıkları servisine yatırılarak tedaviye alındı. Tedavi altına alınan bu kişilerin sağlık durumlarının iyi olduğu, alınan kan örneklerinin incelenmesi için Ankara’ya gönderildiği öğrenildi.

kaynak: .cnnturk.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.