Kategoriler
seo

Suriyeli kalbi delik minik kızı hayata döndürdüler

Hayrat İnsani Yardım Vakfı Kırıkkale Şubesi, Suriyeli kalbi delik minik kızı ve karnında ölü çocuğu ile yaşayan anneyi hayata döndürdü.

Arapça öğrendikten sonra Kırıkkale’de yaşayan Suriyeli vatandaşlara yardım etmeye başladığını açıklayan Hayrat İnsani Yardım Vakfı Kırıkkale Şubesi gönüllüsü Yaşar Kaya, Kırıkkale’nin Kaletepe Mahallesi’nde yaşayan Suriyeli vatandaşlara maddi ve manevi yardım etmeye başladıklarını söyledi.

Hayrat İnsani Yardım Vakfı’nın yardımlar sırasında Suriye’den gelen İsra Nattaf’ın (9) kalbinin delik olduğunu öğrendiğini açıklayan Kaya, “Bunu öğrenir öğrenmez, minik kızı, Kırıkkale’de bulunan hastaneleri götürdük. Burada yapılan muayeneler sonunda, kalbinin 3.5 milimetre delik olduğunu söylediler. Fakat Kırıkkale’de bu ameliyattın yapamadıklarını beyan ettiler. Bunun üzerine vakıf üyeleri aramızda para toplayarak küçük kızı Ankara Tıp Fakültesi Kardiyoloji Bölümü’ne götürdük. Yapılan ameliyat sonunda kız çocuğu, sağlığına kavuştu. Durumu çok iyi. Yaklaşık 6 ay kontrolde tutulacak.”dedi.

Kaya, “Yardımlar sırasında, Yakınları Zehra Duyat (32), adlı kadının rahatsız olduğunu söylediler. Ne yapacaklarını bilmediklerini ve bizden yardım istediler. Bunun üzerine Duyat’ı Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi’ne getirdik. Doktorlar muayene sonunda kadının karnında ölü bir ceninin olduğunu tespit ettiler. Hemen ardından ameliyatta alındı. Duyat’ın sağlık durumu çok iyi. Kadının zehirlenmeye başladığını söyleyen doktorlar, eğer biraz daha geç kalınsa, kadının öleceğini beyan ettiler.”diye konuştu.

Arapça öğrendikten sonra Suriyeli vatandaşların yardımına daha fazla koşuğunu beyan eden Kaya, “İmar Bestenit (31) adlı kadının doğumunda Vakfa bağlı gönüllü hanımlar yardım etti. Çocuk sağlıklı bir şekilde dünyaya geldi. İsmine Başbakanımız Ahmet Davutoğlu’nun ismini verdiler. Yardım ettiğimiz insanlar bizlere çok dua ediyorlar. Allah kimseyi vatansız bırakmasın.”şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.