Kategoriler
Haberler

Tıp Haftası yarışmalarında dereceye girenler ödüllerini aldı

Adana Tabip Odası tarafından 14 Mart Tıp Haftası çerçevesinde düzenlenen yarışmalarda dereceye giren hekimlere ödülleri Tabip Odası Bahçesinde düzenlenen törenle verildi.

14 Mart Tıp Haftası süresince bir dizi etkinlik düzenlediklerini ifade eden Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. H. Neslihan Önenli Mungan, “Yoğun geçen iş yaşamımız içerisinde Tıp Bayramını içtenlikle kutladık. İki haftaya yaydığımız bayram etkinliklerimizin düzenlenmesinde, yaşama geçmesinde katkısı olan hekimlerimize ve futbol, tenis, satranç, tavla turnuvalarında başarı göstererek dereceye giren hekim arkadaşlarıma ödüllerini vermekten mutluluk duyuyorum. Özveriyle çalıştıkları mesleklerinin yanında müzik, sanat ve sporla ilgilenmelerini takdire şayan buluyorum.” dedi.

14 Mart Tıp Haftasında paneller, söyleşiler, basın açıklamaları, spor turnuvaları, sinema ve tiyatro gösterimleri, konserler, müzik dinletileri, resim sergileri, teknik geziler düzenlediklerini hatırlatan Prof. Dr. Mungan, “Tüm bu etkinliklerimize katılarak destek verdiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum. 14 Mart Tıp Bayramı günü Numune Hastanesi Acil Serviste görevli bir hekim arkadaşımız şiddet görüp, darp edildi. Bayram dediğimiz günde bile canımız acıtılıyor, kanımız akıyor. Sağlıkta şiddete, hekime şiddete, kadına şiddete, çocuğa şiddete ‘dur’ demenin zamanı çoktan geçti. Bakanlık yetkilileri bu sorunu biran önce çözmelidir.” diye konuştu.

“Tıp Haftası yarışmalarında dereceye girenler ödüllerini aldı” için 0 yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.