Kategoriler
seo

Yeşilay Balıkesir Şubesi sigarayı bırakanlara plaket verdi

Türkiye Yeşilay Cemiyeti Balıkesir Şubesi, “Hayatı seç” sloganıyla sigara, alkol, uyuşturucu ve teknoloji bağımlılığına karşı topyekûn mücadele başlattı. İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa yürütülen projenin tanıtıldığı törende, sigarayı bırakan vatandaşlara plaket verildi.

Yeşilay Haftası’nın bu yılki etkinlikleri kapsamında, Bağımlılıkla Mücadele Programı (TBM) tanıtıldı. Yeşilay’ın Milli Eğitim Bakanlığı ile birlikte yürüttüğü program kapsamına tütün, alkol, uyuşturucu maddeler yanında teknolojinin de alındığı ortaya çıktı. Yeşilay Balıkesir Şubesi’nin düzenlediği Karesi AVM’deki tanıtım toplantısında konuşan Vali Mustafa Yaman, Türkiye’de ve dünyada her türlü bağımlılığın her yaştan insanı tehdit ettiğine dikkat çekti. Kişilerin özgürlük ve mutluluk vaatleriyle kandırılarak bağımlı hale getirilmesine izin verilmemesi gerektiğini söyledi. Bağımlılıkların her yaştan insanı tehdit ettiğini hatırlatarak, bunlarla ulusal mücadelenin günümüzde çok büyük önem arz ettiğini dile getirdi. Zararlı madde kullanımını en aza indirmek, sağlıklı toplumun oluşmasına zemin hazırlamak, kötü alışkanlıklarla mücadele etmek ve bağımlıları topluma yeniden kazandırmak için Milli Eğitim Bakanlığı ile Yeşilay’ın yürüttüğü projeden övgüyle söz eden Vali Yaman, “Gerek dünyada gerekse ülkemizde çocuklarımızla gençlerimiz ciddi tehlike altındadır. Çocuklarla gençlerimizi bağımlılık tehlikesine karşı bilinçlendirmeye çalışan bu uygulama, geleceğimizin teminatı olan gençlerimizi ve dolayısıyla onların ailelerini de bağımlılığın getirdiği madde ve manevi zararlardan koruyacaktır. Genç bir nüfusumuz var. Gençleri korumak ise hayati bir yükümlülüğümüzdür. Kimsenin onları, özgürlük ve mutluluk vaatleriyle kandırmalarına ve bağımlı hale getirmelerine izin vermemeliyiz. Onlara kendilerinin, kendileri için memleketin için ne kadar değerli olduğunun anlatılması hepimizin görevi olmalıdır. Ölmeden hayatın, hastalanmadan ve bağımlı hale gelmeden sağlığın, kaybetmeden ise gençliğimizin ve insanımızın kıymetini bilmemiz gerekmektedir. Bağımlılıkla mücadelede etmede çok hassas davranmamız bir borçtur. Sağlıklı nesiller yetiştirmek çok önemlidir. Bu konuda çok özverili çalışmalarda bulunan Milli Eğitim Müdürlüğümüz’ü ve Yeşilay’ı kutluyorum.” dedi.

Vali Mustafa Yaman, Karesi Kaymakamı Ahmet Erdoğdu, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz, İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri, daire müdürleri ve Yeşilay gönüllülerinin de katıldığı toplantıda TBM İl Koordinatörü, Rehberlik öğretmeni Tuba Laleci, mücadele kapsamında yapılan proje çalışmalarını anlattı. Her yaştan geniş bir katılımla düzenlenen törende, sigarayı bırakan Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ramazan Demir ve Ünal Demir’e plaketleri, Vali Yaman tarafından verildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.