Kategoriler
Haberler Manşet Son Dakika

Cumhurbaşkanı: "Hastanelerde özel güvenlik kalkmalı"

“Özel Güvenlikler olaylara zaten müdahale edemez. Korkar, kaçar”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Romanya gezisi dönüşü uçakta önemli açıklamalarda bulundu. Kamuda özel güvenliğin verimliliğin soru işareti olduğunun altını çizen Cumhurbaşkanı : “Özel güvenlik kaldırılmalıdır. Çünkü özel güvenlik teşkilatlarının birçok yerde hangi amaçla kimler tarafından, nasıl kuruldukları hepsi soru işaretidir. Kısa süre içerisinde, boyutları nereye kadar varıyor? Nerede, ne gibi eksikler var bakacağız.”

Hastanelerde mafya teşebbüsleri oluyor buralarda taşın altına elini koyacak insanlara ihtiyaç var!

Herkes X-Ray’den geçmek dahil aranmalı. Özel güvenlik bir kenara konulmalı. Sadece adalet saraylarında değil, birçok kurumlarda artık özel güvenlik bana göre tarih olmalıdır. Hatta stadyumlarda, hastanelerde görev tümüyle polislere bırakılmalı. Hastanelerde de zaman zaman mafyanın birçok teşebbüsleri oluyor. Onun için oralarda taşın altına vücudunu koyacak insanlara ihtiyaç var. Emniyet teşkilatımız bu konuda deneyimiyle, tecrübesiyle bu işleri yapacak güç ve kabiliyettedir.”

Haber Akşam Gazetesi’nden derlenmiştir.

 

“Cumhurbaşkanı: "Hastanelerde özel güvenlik kalkmalı"” için 0 yanıt

Bence de kesinlikle kalkmali ve özel egitimli polislere verilmeli bu gorev!
Bukadar hassas ve onemli kurumlarda polis kuvveti yer almayacakta nerede yer alacak.
Her gelen hastanin muhakkak bir problemli yakını oluyor ve bu kişiyle uğraşmak zorunda kalan da sağlık personeli oluyor ve hata asli görevi haline geliyor. Hastasinin tadavisiyle ilgilenemiyor ,sinirleri bozuluyor verimliliği maalesef düşüyor .Özel güvenlik bukonuda sağlık personeline yardımcı olamıyor yetersiz kalıyor .Problem çıkaranlar özel güvenlik görevlisine “Sen karışma,sen kimsin,bir çekil kenara” diyor.Çoğunlukla özel güvenliği korumak da sağlık çalışanlarına kalir hale geliyor !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.