Kategoriler
Haberler Manşet Şiddet

İstanbul'da reçete şişirmeyen doktora kurşun

Kartal Lütfi Kırdar Devlet Hastanesi’nin doktoru Ahmet K. geçtiğimiz ay vuruldu. Doktor, medikal firmasının ürünlerini reçetelere fazla fazla yazmayınca vurulduğunu söyledi, “5 yerine 15 adet malzeme kullanan doktorlar var” dedi.

Doktor Ahmet K. geçtiğimiz ay İstanbul Kartal’da evine giderken kimliği belirsiz kişi yada kişiler tarafından silahlı saldırıya uğradı. 10 el ateş edilen doktor Ahmet K. hastaneye kaldırılarak yoğun bakım ünitesinde uzun süre tedavi gördü. Tedavisinin ardından da taburcu edildi.

Saldırıdan sonra da polisler Kartal Lütfi Kırdar Devlet Hastanesi doktoru Ahmet K. ‘nın ifadesine başvurdu.  Ahmet K., ifadesinde, “Beni vuranın kim olduğunu bilmiyorum. Ancak çalıştığım hastanede ihaleyi alan medikal şirketinden şüpheleniyorum. Ben ve benim gibi doktorlar medikal malzemeleri fazla miktarda kullanan doktorları usulsüzlük yapmamaları için devamlı uyarıyorduk.

Bir hasta için kullanılan tıbbi malzeme 5 adet kullanması gerekirken yaklaşık 15-20 adet kullanıyorlardı. Medikal şirketi bunların karşılığında fazla miktarda tıbbi malzeme kullanan doktorlara komisyon veriyordu. Ben ve benim gibi doktorlar haksız işlemler yapan doktorlara karşı çıkıyorduk.

Ancak sesimizi yetkililere duyurduğumuz halde üstleri kapanıyordu. Benim vurulma şüphem bu yöndedir” dedi. Savcılık peşinde VATAN’a konuşan doktor Ahmet K., “Medikal usulsüzlüğü Türkiye’de çoğu hastanede yaşanıyor. Ancak benim gibi düşünen karşı çıkan doktorlar medikal şirketlerin tehditlerine maruz kaldıklarından seslerini çıkartamıyorlar” dedi. Anadolu Cumhuriyet Savcılığı da Ahmet K. ve bazı doktorların iddiaları ile ilgili soruşturma başlattı.

Kaynak: NTV

“İstanbul'da reçete şişirmeyen doktora kurşun” için bir yanıt

Çok haklısın canım, branşın yanılmıyorsam beyin cerrahi veya ortopedi.. Malesef bu konu istismara son derece açık bir konu ve ortada denetim diye birşey yok, üstelik bu şahıslar aynen mafya vari usullerle çalışarak hastaneleri paylaşıyorlar ve bir başkasını orada ihaleye sokmuyorlar. Bizim bakanlık da hiç bir önlem almadan meydanı bunlara bırakarak , tabiiri caiz ise kış uykusuna yatıyorlar ( Kesin olarak bilmiyorum ama orada da bu işlerden komisyon alanların olduğunu tahmin ediyorum ) Yani kısacası denetimsizlik, lakayıtlık ve vurdumduymazlık sonucu bizler direkt olarak bu şahıslarla muhatap olmak durumunda bırakılıyoruz………….. Sana çok geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum ve bu konuda asla taviz vermemeye devam etmeni rica ediyorum,,, unutma şunu; ” ısıracak it dişlerini göstermez ” …. Sağlıcakla kal sevgili meslektaşım….. ( Not: Ben de bir beyin cerrahi uzmanıyım )

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.