Kategoriler
Haberler Şiddet

Rapor yazmayan doktorun gözüne yumruk!

DOKTORA ŞİDDET BU KEZ ESKİŞEHİR’DE

Son dönemde doktora şiddet ile ilgili birçok haber duyuyoruz. Daha doğrusu sağlık çalışanlarına bu olayın bir yenisi de Eskişehir’de yaşandı. Eskişehir Ağız ve Diş Hastanesi’nde görevli Doktor İ.U rapor vermediği Büyükşehir Belediyesine bağlı ESTRAM’da görevli vatman tarafından darp edildi. Rapor yazma talebini kabul etmeyen doktoru darp eden Vatman, doktorun sol gözü şişti, kaşında açılma meydana geldi.

Olay, merkez İlçe Odunpazarı’ndaki Ağız ve Diş Sağlı Hastanesi’nde gerçekleşti. Eskişehir Belediyesine bağlı ESTRAM’da görevli ve ismi açıklanmayan doktor rapor almak isteyen Vatman, hasta değilim sadece rapor almaya geldim dedi.” Bu talebini reddeden doktora elindeki telefon ile saldırdı ve ciddi zarar verdi. İlk müdahalesi de burada yapılan doktora 15 gün iş görmez raporu verildi.

SAĞLIK SEN ESKİŞEHİR ŞUBESİ SALDIRIYI KINADI

Sağlık Sen Eskişehir Şubesi, Doktor İ.U.’ya görevi başında yapılan saldırıyı kınadı. Konuyla ilgili açıklama yapan Şube Başkanı Hasan Hüseyin Köksal, bu konuda her şeyi yaptıklarını uyarıları ve yasal düzenlemeye rağmen sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin önüne geçilemediğini ve bu durumun giderek kötüleştiğini aktardı.

Sendika şube başkanı Köksal, “Ülkemizin çeşitli bölgelerindeki sağlık çalışanlarına karşı girişilen şiddetin artarak devam etmesi göz önünde tutulduğunda sağlık çalışanlarının güvenliğinin ciddi bir sorun haline geldiğini görmekteyiz. Hiçbir canlı için şiddeti doğru bulmadıklarını ve bunu kınadıklarını aktaran Köksal, şiddet çözüm noktası olamaz.”dedi.

Kaynak: Sendikahaberleri.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.