Kategoriler
seo

Yozgat Kamu Hastaneleri Birliği diş macunu ve fırça dağıttı

Yozgat Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği, “7-13 Nisan Dünya Sağlık Haftası” nedeniyle vatandaşlara diş fırçası, diş macunu dağıtıp, kan şeker ölçümü yaptı.
Yimpaş avm’de stant açılarak düzenlenen etkinliğe Yozgat Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri İsmail Kurca, sağlık personeli ve vatandaşlar katıldı. Toplum Ruh Sağlığı Merkezinin açmış olduğu stantta ise hastaların yapmış oldukları el işi faaliyetleri sergilendi. Etkinlikte gebe okulu, organ bağışı , gıda güvenliği, Kırım Kango Kanamalı Ateşi gibi bir çok sağlık sorunu hakkında vatandaşlar bilgilendirildi.
Yozgat Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterli Op.Dr İsmail Kurca, 7-13 Nisan Dünya Sağlık Haftası olduğunu belirterek, insan sağlığının önemine dikkat çekti. Dr. Kurca, “Hedefimiz etkin, verimli, kaliteli sağlık hizmeti sunmak, bedenen ve ruhen sağlıklı toplumlar için çalışmaktır.Genel sekreterlik olarak üzerinde durduğumuz en hassas konulardan biri ise organ bağışı, ülkemizde hala 60 bin kişiden fazla insanımız organ naklinin gerçekleşmesini bekliyor. Bu konuyla ilgili ne söylesek ne yapsak az kalır. Bugün yine dikkat çekmek için organ bağışı standımızı da açmış bulunmaktayız.Halkı bilgilendirmek, konuya bir kez daha dikkat çekmek için buradayız.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.