Kategoriler
Haberler Manşet Son Dakika

60 kişi hastaneye bastı *SON DAKİKA

Daha sağlık çalışanları Op. Dr. Kamil FURTUN’un acısını üzerinden atamamışken bugün İzmir Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yaşanan şiddet olayı akıllara durgunluk verdi.

Öğleden sonra saat üç sıralarında yaşanan olayda hastane servisinde yatan bir hastanın vefat haberini alan hasta yakınları altmış (60) kişilik organize bir grupla hastaneyi bastı. Servis sorumlusu hocayı ve ailesini tehdit eden grup başta servis sorumlusu hoca olmak üzere tüm sağlık çalışanlarına küfür ve hakaretlerde bulundu.

Hastane güveliğinin yetersiz kaldığı olayda grubu dağıtmak için polis çağrıldı ve çalışanlar yangın merdivenleri aracılığı ile tahliye edildi. Herhangi bir can kaybının yaşanmadığı olayda serviste maddi hasar meydana gelirken grup polis müdahalesi ile dağıldı. Sağlık çalışanlarının ise endişeli bekleyişi sürüyor.

Siddete Karsi

 

“60 kişi hastaneye bastı *SON DAKİKA” için 0 yanıt

Hem de İzmir’de bu olay gerçekleşiyorsa, varın gerisini siz düşünün…………. Yazıklar olsun sağlık sektörünü bu hale getiren ” sayın , değerli ” devlet büyüklerimize,,, ve de özellikle cumhurun başı RTE olmak üzere tüm sağlık bakanlarımıza ………….. Bir hatırlayalım isterseniz; saygıdeğer bakanımız Müezzinoğlu son konuşmalarından birinde bu mesleğin ”’para”’ için yapılamayacağını buyurmuştu !!!!!!!!!! Doğal olarak hergün bir meslektaşımızın daha ”’halledilişi”’ de bu olayın fıtratında yerini almış durumda . Sonuç ; artık bu memlekette hekimlik yapmak saçmalığın daniskasıdır… Getirsinler ithal doktorları çalıştırsınlar ,,, bakalım o zavallılar kaç gün dayanabilecekler bu zulme ve maskaralığa …………………..

Başta Recep Akdağ olmak üzere, Yetkililer “Hasta hakkı” diye diye, sağlık çalışanlarının başına çıkardılar. Ve birde bu tür davranışları yapıp, ceza alanların kamuya açıklanmasına yasak getirdiler. Çok ceza alan var, ama vatandaş duymadığı için, çekinmeden vuruyor, kırıyor.

Bilimin İnsanlığın hizmeti için Doktorlarımıza,hemşire yanındayız. Yetkilil-
er açil önlem almalı.Katiller en ağır ceza verilmeli.ŞahiN

hep hasta hakları diye diye ülkeyi bu hale getirenler utansın çalışan hakları nerede ne şartlarda çalışılıyor hepsi göz ardı ediliyor

Ömer dinçer de öğrenci hakları şu bu derken memlekette öğretmenlik yapılmayacak duruma getirdi. Benzer bir durum. Öğretmen ve doktor hizmetçi gözüyle bakılıyor.

Sürü zihniyeti ile yetişmiş (aslında yetişmeyip ilkel kalmış) insan topluluklarını büyük şehirlere doldurur, öbekler halinde arazileri gaspedip, yaşadıkları yerlere zırnık faydası olmayan topluluklar halinde bırakılırlarsa, olacağı bunun gibi şeylerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.