Kategoriler
Haberler Manşet Şiddet

Dr.Kamil FURTUN cinayetinin perde arkası

Türk Sağlık Sen Samsun Şube Başkanı Erdoğan Çakmak, Doktor Kamil Furtun’un ölümünün Perde Arkasını açıkladı. Doktoru öldüren kişinin hastanede hastane yönetiminin bilgisi dahilinde bir çalışanmış gibi davranıp, gezinen biri olduğunu öne süren Çakmak, “Bu kişi hastanede bir yıl önce bir memurun burnunu kırmıştı. İddiaya göre bu kişi, psikiyatrik ilaçları hastaneden alıp dışarıda satıyordu. Buna izin veren Samsun sağlık yönetimi ve Sağlık Bakanı özür dileyerek istifa etmelidir” dedi.

Sağlık Bakanlığı Samsun Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Hastanesi’nde görevli Kamil Furtun,  İsmail isimli biri tarafından kurşunlanarak öldürüldü. Sağlık camiasını ayağa kaldıran ölümün nedeni ve perde arkası hakkında bugüne kadar hiçbir açıklama yapılmadı.

Türk Sağlık Sen Samsun Şube Başkanı Erdoğan Çakmak, Doktor Kamil Furtun’un ölümünün Perde Arkasını açıkladı. Tutuklanan katil zanlısının Samsun’da bir siyasetçi tarafından, “İş bulunsun’ gerekçesiyle Sağlık Bakanlığı Samsun Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Hastanesi Başhekimliği’ne yönlendirildiğini öne süren Çakmak, “Hastane başhekimliği bu kişiye ‘Seni işe alamayız’ diyor. Aynı kişi bi ara hastanenin kantin işletmesini almak istiyor. Ama olmuyor. Katilin hastanedeki bazı ilişkilerini kullanarak hastaneden kırmızı reçete kapsamındaki ilaçları alıp, piyasaya sattığı öne sürülüyor. Kişinin hastane içerisinde silahla gezdiği de konuşuluyor. Bir yıl önce de bir memurun burnunu kırıyor. Ancak resmi kayıtlara nedense yansıtılmıyor”

KAMİL HOCAMIZ SİLAHI ÇEKİNCE, “BEN İKNA EDERİM” DİYOR…

“Bu kişi son olarak bazı tetkiklerini yapan hastaları tarafından çok sevilen Kamil Hoca’nın odasına geliyor. Kamil hocanın yanında o sırada başka bir ilden gelen,  sigaraya karşı mücadele eden Yıldız Peşen hocamız da bulunuyor. Kişi aniden silahını çekiyor. Kamil hocamız ‘Tamam doktor hanım ben ikna edeceğim’ diyor. Ancak şahıs silahını ateşliyor. Daha sonra kaçmak isteyen Kamil hocanın elinden tutup bir odaya çekiyor. Orada üç el silah daha atıyor”

“Bu cinayette o kişiye hastanede silahla dolaşmasına, personeli rahatsız etmesine izin veren kim varsa suçludur. Hastanenin başhekimi, Samsun Genel Sekreteri ve Sağlık Bakanı istifa etmelidir. Bu göz göre göre bir cinayettir”

Kaynak: Medya Sağlık

“Dr.Kamil FURTUN cinayetinin perde arkası” için 0 yanıt

o zanlı defalarca polise şikayet edilmiş ve polis tarafından hastaneden uzaklaştırıldıktan sonra tekrar hastaneye geri dönmüştür, etrafta boş boş oturan insanları hastaneden kovabileceğinizi söyleyen bir yasa yok malesef. ve zanlının silahla hastane içinde dolaşmasına gelince, söylermisiniz hangi hastanede x-ray cihazları ile hastane girişlerinde kontrol yapılıyor? Siz bir medya aracı olarak böylesine yetersiz kaynaklarla birisini suçlayamazsınız, evet birilerinin suçlu olduğu doğrudur ama burda başhekim, genel sekreter diyerek asılsız bir şekilde direk hedef göstermeniz eğer o insaların başına bir şey gelirse sizi suçlu yapar.

Hastane Yönetimleri Özel Güvenlik veya Emniyet Teşkilatı ile görüşüp sağlık kurumları yakınındaki işsiz güçsüz gereksiz yere dolaşan kuru kalabalıkların denetlenmesi ve uzaklaştırılması hususu gündeme gelmelidir kanısındayım. Hastaneler panayır yeri veya alışveriş merkezleri gibi vakit geçirme yeri olmamalıdır.

Girişte xray uygulaması birkaç hastanede mevcuttur diğer hastanelere de yaygınlaşması gereklidir. En azından ayaktan gelen hasta ve hasta yakınları xrayden geçse, hastalar önce silahı masaya koyup sonra muayene olmak için sırtını açamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.