Kategoriler
Haberler

Kadın hekimlerden öğrencilere destek çayı

Adana Tabip Odası Kadın Hekimlik Komisyonu’nun düzenlediği geleneksel ‘Kadın Hekimler Çayı’na büyük bir katılım gösteren hekimler, öğrencilere de destek sağladı.

Adana Tabip Odası Lokali Bahche Cafe’de gerçekleştirilen Kadın Hekimler Çayı’nda konuya ilişkin açıklama yapan Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. H. Neslihan Önenli Mungan, “Biz kadın hekimler aynı zamanda anneyiz. Evimizde yemek de yaparız pasta da. Ayrıca bizler de çocuk okutuyoruz. Özellikle üniversitede çocuk okutmanın zorluklarını iyi biliriz.” dedi.

Bu etkinlikle amaçlarını meslek dayanışması ve kadın işbirliğinin güzel bir örneğini sergilemek olduğunu dile getiren Mungun, “Görüldüğü gibi kadın hekimlerimiz, kadın hekimlik çayımızda çocuklarıyla beraber hem çok eğlendiler hem de sorunları ve çözüm yolları konusunda sohbet etme olanağı buldular. Kendi elleriyle hazırladıkları birbirinden lezzetli pasta ve börekler ile meslekleri dışında da yeteneklerini bir kez daha kanıtladıkları gibi ayrıca bu yolla öğrencilere de destek sağlamış oldular. Bu vesileyle çayımıza katkı yaparak öğrencilerimize destek olan tüm hekim arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.