Öldürülen doktor Kamil Furun'u anmaya çirkin müdahale *SON DAKİKA

çine devlet hastanesi
Çine Devlet Hastanesi Çalışanları Bahçede

Dr.Kamil Furun’u anmaya çirkin müdahale *SON DAKİKA

LÜTFEN PAYLAŞIN!

Bu sabah Çine Devlet Hastanesi’nde Şehit Doktoru anmak için toplanan sağlık çalışanları akıllara durgunluk veren bir müdahale ile karşılaştı.

Saat 9.00 ile 9.15 saatleri arasında gerçekleşen olayda Çine Devlet Hastanesi Başhekimi Metin ŞAHİN’in Sağlık Bakanlığı’nın gönderdiği şablon basın açıklamasını okumasının ardından, Hekim Hareketi Derneği Başkanı Uzm. Dr. Özgür NİFLİOĞLU acı olayla ilgili duygularını ifade etmek için hastane bahçesinde bulunan meslektaşlarından izin istedi. Meslektaşlarının ve hastane çalışanlarının olumlu tavrından sonra Dr. NİFLİOĞLU konuşmaya başladı.

Hekim Hareketi Derneği Başkanı
Hekim Hareketi Derneği Başkanı

Bunun üzerine Hastane Müdürü Şener Salman Hekim Hareketi Derneği Başkanı Dr. NİFLİOĞLU’na müdahale ederek Dr. NİFLİOĞLU’nun konuşamayacağını belirtti sağlık çalışanlarından alanı boşaltmasını istedi. Böyle bir konuşma yapmaya hakkınız yok, provokasyon yaptırmam diyerek Dr. Niflioğlu’nu üzerine yürüyen hastane müdürünü diğer sağlık çalışanları engelledi. Çine Devlet Hastanesi çalışanları ise hastane bahçesini boşaltmayarak Dr. Niflioğlu’nun “Hadi gidin Dr.Kamil Furtun Size Bakmak Zorunda” konuşmasını alkışlayarak dinledi.

Tüm baskılara rağmen konuşmasını sürdüren Dr. Niflioğlu şunları söyledi:

Çok kısa bir şey söyleyeceğim, buna ister bir köşe yazısı diyin, İster bir cümle:

Elim ayağım titreyerek konuşuyorum özür dilerim!

Ben artık canı sıkılanın doktor öldürdüğü, Kafasına esenin pata küte polikliniğime hönkürdüğü, Koyunu güdemeyeceklerin sağlığı idare ettiği, ve en önemlisi; Mesleğimin, emeğimin, geleceğimin hunharca sömürüldüğü şartlarda, Çalışmak istemiyorum. Yapacak başka da bir işim yok, Mesleğimi çok seviyorum, Ama böyle çalışmak istemiyorum.

Tüm sendikalara, meslek odalarına, hukukçulara herkese sesleniyorum:

Artık bir şeyler yapın…

Yani gerekeni yapın: Adam gibi çalışma şartları oluşuna kadar, Hadi gelin ne gerekiyorsa yapalım.

Acıların zirveye vardığı, duyguların gözyaşlarına döküldüğü böylesine bir cinayet sonrasında bir hekimin meslektaşı hakkında konuşmasının engellenmesini asistanhekim.org olarak kınıyoruz. Sağlık Bakanlığı yetkililerini bu tutarsız davranışlarda bulunanlara gereken müdahaleyi yapmaya davet ediyoruz.

No comments

 1. Hastane müdürü de kim oluyor !!

 2. dr Kamil Furun beyin öldürülmesini Şiddetle ve nefretle ne kadar KINIYORSAM

  Dr Özgür Niflioğlunu konuşturmayan zihniyeti ve yukarıdaki konuşma metnini provakasyon olarak gören zihniyeti de o derece kınıyorum

  Unutmayalım ve unutturmıyalımki bu ve buna benzer zihniyetler bu Ölümlerin. Başlıca sebebidir

  Sivrisineklerle mücadele değil bu zihniyet ve düşünce tarzlarıyla mücadele ve demokratik yollarla mücadele etmek esastır

  Özgür Bey Doğru Yoldasınız yola devam
  Desteklerimiz sizlere

 3. hekim sayesinde hastanede oldugunun farkinda olmayan hastane muduru titreyip kendine gelsin. bilim adamlarinin psikolojik baski ve terorunden sakininiz. artik bunlar konusupmaya baslanior

 4. Empati, Anlayışlı ve Vicdanlı olabilmek.

  Meslektaşlarının acısını en iyi bilen, canında hisseden, vicdanında hisseden doktor camiası ve analar, babalar olmayacak da başka kim olacak? Sağlık Bakanlığı’nın da izin verdiği halde, haklı tepkiye engel olmak isteyenlerin vicdanlarından şüphe etmek gerekir yada olayın vahametini anlamadıklarını göstermektedir. Yarın öbür gün, hastaların hesabında yapılan kesintilerinin nedenini sormak için hastane müdürünün makamına girse, birde art niyetli olsa, Allah korusun başına bir hal gelse bunun hesabını kim verecek? Tepkilere engel olan kişi o zaman anlayacak, farkına varacak ama iş işten geçmiş olmayacak mı? İnşallah bu son olur. Allah sağlık camiamızı kötü düşünen, kötü düşünceli insanlardan korusun. Değerli insanlarımız kolay yetişmiyor, onların dertlerini, sıkıntılarını anlamak gerekir, farkında olmak gerekir. İdarecilik, anlayışlı, empati yapabilen, şefkat sahibi bir merciidir. Kaldı ki memleketin yetişmiş, en üst eğitimlerden geçmiş, beyin takımı sağlık ordusu kolay yetişmiyor. Cahil cühela takımına kurban edilmemelidir. Allah tüm sağlık ordumuzu bütün kötü düşüncelerden, kötülüklerden korusun.

  • hastaneleri yöneten müdürlerin üniversite sınavında tıp öğrencilerinin kazandığı fakültenin yanında bile geçemiyeceği embesil bir beyini hekimlerin başına getirirlerse tabi ki şktidarın yalakalığını yaparak hekimi konuşturmayacaktır. inşallah bu seçimlerde kaybederlerse o zat ve onun gibiler hastane ortamından çekilip gideceklerdir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.