Kategoriler
Haberler Manşet Son Dakika

Sağlık Bakanı değişiyor mu?

7 Haziran Genel Seçimlerinden sonra Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeki sandalye dağılımı koalisyon seçeneğini gündeme getirdi. Siyasi partilerin aracılar vasıtasıyla görüşmelere başlamasıyla beraber pazarlıklar da başlamış oldu.

Ankara kulislerinden sızan bilgilere göre olası yeni koalisyon ortakları Sağlık Bakanlığı’nın kendilerinde kalmasını istiyor. Parti adı belirtmeyen kaynaklar iki partili koalisyon seçeneklerinde Sağlık Bakanlığı’nın el değiştireceğinin, özellikle yıllardır tartışma konusu olan 663 sayılı Kanun Hükmünde Kararname başta olmak üzere Sağlıktaki birçok oldu bittinin yeni Hükümetin kurulmasıyla birlikte yürürlükten kaldırılacağını belirtiyorlar.

Bilindiği üzere 663 sayılı Kanun Hükmünde Kararname başta Genel Sekreterlik idaresi olmak üzere teşkilat yapısından, sağlıktaki yasal düzenelemelere kadar pek çok değişikliği içinde barındırıyordu.

Sağlık çalışanları ve özellikle de yıllardır muhalefetin içindeki sendikalar Sağlık Bakanlığı yönetiminin baştan aşağı yapılandırılarak statükocu anlayışa son verilmesini talep ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.