Söz bitti…

Saygıdeğer doktor Kamil Furtun öldürüldüğünden beri kafamda o kadar çok fikir uçuştu ki nasıl toparlayacağımı bilemedim.

Sanırım sözün bittiği yerdeyiz, ondan.

O yüzden ” biz onlar için neler yapıyoruz, bize bunu nasıl yaparlar?”gibi serzenişlerin bir anlamı yok artık. Neden mi? Çünkü bu ülkenin vicdanını yok ettiler elbirliğiyle. Bu ülkede bir dönem yüzlerce insanı katlettiler, işkence yaptılar.

Kimse ” yapmayın, ayıptır” bile demedi, tabi düştüğü yeri yakan ateşe maruz kalanlar dışında. “Mecburi hizmete gelen doktoru bağlayın, kaçmasın” dediler. Gıkını çıkaran olmadı. Oysa alenen bir hakaretti bu.” Doktor efendi dönemi bitti dendi”. Bir kısım insanlar bunu bile malzeme yaptılar kendilerine.

Oysa doktorlar kendilerine efendi denmesinden hoşlanmazlar. Çünkü kendileri de halktan insanlardır. Tanımadıkları insanların kendilerine ” bey” veya “hanım ” demeleri yeterlidir. Bu da uygarlığın bir gereğidir zaten.

Milyarlarca dolarlık vurgunlara “Tamam çalıyorlar ama çalışıyorlar da”dendi. Ve milyarlarca dolarlık vurgunlara göz yumanlar doktorun hakkıyla kazandığı paraya göz dikti.

Sizce bu ülkenin vicdanı kalmış mı?

Bir daha düşünün.

Söz bitti..

Uzm. Dr. Baykal YILDIZ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.