Kategoriler
Haberler

112 acile atanan 16 doktor göreve başladı

Erzurum İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı olarak görev yapan 112 Acil Sağlık Hizmetleri Başhekimliği’ne atanan 16 doktor görevine başladı. 112 Acil Sağlık Hizmetleri’ne önemli katkı sağlayacak olan yeni doktorlar, görevlerine başlamadan önce alanında uzman olan deneyimli hekimler nezaretinde bir haftalık eğitime tabi tutuldu.

İl Ambulans Servisi Eğitim Birimi’nin koordinesinde Atatürk Üniversitesi Acil Ana Bilim dalında görevli Yrd. Doç. Dr. Murat Sarıtemur, Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Uzmanı Uzm. Dr. Orhan Delice ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri Başhekimliği’nde görevli eğitimcilerin katılımıyla gerçekleştirilen eğitimlerin ardından ataması yapılan 16 doktor, 112 Acil Servis istasyonlarındaki görevlerine başladı.

64. dönem atamaları sonucu Erzurum 112 Acil Servis Başhekimliği’nde görevlendirilen genç doktorlar 2 günlük ambulans tanıtımı eğitiminin ardından 5-9 Ekim tarihleri arasında Uyum ve Temel Yaşam Modülü Eğitimi’ne tabi tutuldu. Bu eğitimlerde göreve yeni başlayan doktorlar için hem mesleki anlamda bir uyum ve tanıma, çalışma şeklini öğrenme hem de teorik tıbbi bilgilerin yenilenip pratik bilgi ve becerilerinin artırılması sağlandı.

İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Serhat Vançelik, göreve başlayan genç doktorların 112 Acil Sağlık Hizmetleri’ne önemli katkı sağlayacağını söyledi. Eğitimlerin tamamlanmasıyla yeni görevlerine başlayacak olan çiçeği burnunda doktorlara önemli tavsiyelerde bulunan Prof. Dr. Vançelik, insan hayatı gibi çok kutsal bir göreve hizmet edeceklerini ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri’nde çalışacak olmaları nedeniyle zamanı çok tasarruflu kullanarak vakalara en kısa sürede ulaşabilmenin büyük önem taşıdığı bir sorumluluk taşıyacaklarını unutmamaları gerektiğini öğütledi. Eğitimlerini başarıyla tamamlayarak yeni görevlerine başlayan doktorlara sertifika veren İl Sağlık Müdürü, sağlık hizmetlerine büyük katkı sağlayacak olan genç doktorlara görevlerinde başarı diledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.