Kategoriler
Haberler Manşet Şiddet

Adana'da sağlık merkezine molotof kokteyli saldırı

Adana’nın merkez Seyhan ilçesindeki Yenibey Aile Sağlığı Merkezi, terör örgütü mensuplarının molotof kokteyli saldırısına uğradı. Adana Tabip Odası (ATO) üyesi bir heyet merkezde görevli hekim ve sağlık çalışanlarını ziyaret ederek, geçmiş olsun dileklerini iletti.

Saldırı anı bir iş yerinin güvenlik kamerasına da yansıyan Yenibey Aile Sağlığı Merkezi’nde incelemelerde bulunan ATO Genel Sekreteri Dr. Hakan Şen, Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Ahmet Suntur ile Aile Hekimliği Komisyon Başkanı Dr. Yaşar Ulutaş, can kaybının yaşanmamış olmasını teselli olarak değerlendirdi.

Çocuklara, bebeklere, gebelere, gençlere, yaşlılara büyük bir özveriyle hizmet veren sağlık kuruluşlarına yapılan saldırıları nefretle kınadıklarını söyleyen Dr. Hakan Şen, “İnsana hizmet eden kurumlara yapılan saldırıları anlamıyoruz. Sağlık kurumları insanı yaşatmak, yaralara merhem olmak için vardır. Mahalleli sağlık merkezlerine, okullara, eczanesine sahip çıkmalıdır.” dedi.

Saldırının detayları hakkında bilgi veren Dr. Şen, “Aile Sağlığı Merkezi’ne saldırı olacağı bilgisini alan personel sağlık ocağını boşaltıp, binanın girişlerindeki kepenkleri kapatarak olası bir faciayı önlemiştir. Neyse ki gerçekleşen saldırıda kötü sonuç yaşanmadı. Arkadaşlarımız emniyet nezdinde gerekli girişimlerde bulunmuştur. Bu tarz olumsuz olayların yaşanmaması dileklerimle Aile Sağlığı Merkezi’nde çalışan arkadaşlarımıza geçmiş olsun diyoruz. Tabip Odası olarak durumun takipçisi olacağız.” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.