Kategoriler
Haberler

ADÜ Diş Hekimliği Fakültesi, turistlere diş hizmeti verecek

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Diş Hekimliği Fakültesi’nin projelendirdiği ‘Diş Sağlığı İçin Kuşadası’na Yolculuk’ adlı proje, ADÜ Rektörü Prof. Dr. Cavit Bircan, Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) Genel Sekreteri Süleyman Alata ve Aydın Kültür ve Turizm İl Müdürü Nuri Aktakka ile imzalandı. İmza törenine projede üniversitenin ortağı olan Aydın Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü de katıldı. Türkiye’de ilk kez bir Diş Hekimliği Fakültesi bu projeyle sağlık turizmi alanında yatırım yapmış oldu.

ADÜ Rektörü Prof. Dr. Cavit Bircan, Diş Hekimliği Fakültesi’nin ilklere imza atan bir fakülte olduğunu vurgulayarak, “Diş Hekimliği Fakültesi gurur verici işlere imza atıyor. Proje ile Türkiye’de Diş Hekimliği Fakülteleri arasında sağlık turizmini gerçekleştiren ilk fakülte olacağız. Bunun değerini biliyoruz, önemsiyoruz. İnşallah bu proje diğer fakültelere de örnek olur. Bu proje sayesinde, yurt dışından turist getirerek onların hem diş sağlığı ile ilgili problemlerini çözeceğiz, hem de ülkemizin tarihi ve doğal güzelliklerini tanıtacağız. Ülkemize maddi anlamda da ciddi bir katma değer katmayı hedefliyoruz. Yurt dışında uzun yıllar kalmış biri olarak şunu söyleyebilirim, dişle ilgili her türlü problemde çok ciddi sıkıntı var ve çok pahalı. Burada çok daha ucuza çok kaliteli hizmet vereceğiz. Emek veren herkese ve proje ortaklarımıza teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Rektör Prof. Dr. Cavit Bircan’ın makamında gerçekleşen imza törenine, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Recai Tunca, Prof. Dr. Mustafa Ali Sarılı ile proje sahipleri Rektör Yardımcısı ve ADÜ Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Törün Özer, Dekan Yardımcıları Prof. Dr. Işıl Sönmez ve Doç. Dr. Şamil Akyıl ile Endodonti Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Senem Gökçen Yiğit Özer Aydın İl Kültür ve Turizm Müdürü Nuri Aktakka ve GEKA Genel Sekreteri Süleyman Alata katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.