Kategoriler
seo

Hakim ve savcılardan kan bağışı

Türk Kızılayı’nın Adana genelinde yaptığı kan bağışı kampanyalarına hakim ve savcılardan da destek geldi.

Türk Kızılayı Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı ve Yönetim Kurulu Üyesi Şaban Üçgül’ün ev sahipliğinde Adana Bölge Adliye Mahkemeleri Cumhuriyet Başsavcısı Sabri Beytorun ve savcı Yalçın Kurt’un organizasyonuyla gerçekleşen kan bağışı kampanyasına büyük ilgi gördü.

Kan bağışına destek verdikleri için hakim ve savcılara teşekkür eden Ramazan Saygılı, “Hastanelerimizde hastalık ve ameliyat durumlarındaki kan ihtiyacını düzenli bağışçılarımız sayesinde karşılıyoruz. Olağanüstü durumlar için de stoklarımızla hazır bekliyoruz. Ancak bu stokların tükenmemesi için kullanılan kan ürününün yerine yenisini koymak gerekir. Bu nedenle müsait zamanlarımızda, sevdiklerimiz sağlıklıyken, bir afet olmamışken kan bağışı yapalım ki oluşabilecek her türlü duruma hazırlıklı olalım. Hakim ve savcılarımızın duyarlılığı tüm Adanalılara iyi bir örnektir.” dedi.

Birilerinin iyileşmesine katkıda bulunmanın ve yardım etmenin mutluluğunu duyduğunu belirten Başsavcı Sabri Beytorun ise ”Bu mutluluğu herkesin yaşamasını isterim. Tabii ki sadece kan ihtiyacında değil, Türk Kızılayı pek çok alanda insanımızın yardımına koşuyor. Tamamıyla iyilik hedefiyle koşan bir oluşuma pek çok konuda bizler de destek veriyoruz ve vermeye de devam edeceğiz.” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.