Kategoriler
Duyurular Haberler Manşet

Sağlık Bakanlığı'nda Eğitim Skandalı *PAYLAŞIN

Bu skandal sen paylaşırsan duyulur! DESTEK HEMEN ŞİMDİ!

Haseki Eğitim Araştırma Hastanesi Beyin ve Sinir  Cerrahisi ve Enfeksiyon Hastalıkları Kliniklerinin uzmanlık eğitimi verebilmesi için gereken asgari şartları sağlamadığı gerekçesiyle tıp uzmanlık kurulu tarafından 10.06.2015 tarihinde eğitim yetkisi  iptal edilmişti.

Tıpta Uzmanlık Kurulu kararının İstanbul Fatih Kamu Hastaneleri Birliğine 11.08.2015 tarihinde bildirilmesine ve 24.08.2015 te ÇKYS (Çekirdek Kadro Yönetim Sistemi) sistemine işlenmesine rağmen karar sitemden kaldırıldı.  Sağlık Bakanlığı’nın ve Haseki hastane yönetiminin kararı kanuna aykırı şekilde sümen altı ettikleri iddia ediliyor. İstanbul Fatih Kamu Hastaneleri Birliği ise kararı hiçe sayıyor ve uygulamıyor.

Üzerinden 2 aydan fazla bir süre geçmiş olmasına rağmen asistanların görevlendirmeleri kamu hastaneler birliğince yapılmadı, asistanlar eğitim yetkisi elinden alınmış kliniklerde kanunsuz olarak çalıştırılmaya devam ediyor. Asistan hekimlerin haklarını aramak için yargı yolunda oldukları bildirildi.

Şu anda eğitim yetkileri alınan kurumlarda, hukuka aykırı şekilde çalıştırılan asistan hekimlerin  görev yaptıkları bu sürenin uzmanlık eğitimden sayılıp sayılmayacağı ise merak konusu!

unnamed

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.