Kategoriler
Duyurular Haberler Manşet

Trakya Tıp Asistan Doktorları Sıkıntıda

Trakya Tıp Asistan Hekimleri kısılan seslerinin duyulması için bu metni paylaşarak destek vermenizi istiyor!

Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi asistan hekimlerinin hak ettikleri nöbet ücretleri aylardır yatmıyor. Ekonomik olarak darboğaza giren ve mağdur olan asistan hekimler sıkıntılarını dile getiren açık bir mektup yayınladı:

Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Asistan Hekimleri olarak sesimizin duyulmasını istiyoruz. Biz asistan hekimler hekimlik dışında neredeyse her işi yaparken; sınırsızca çalışmamızın manevi karşılığını zaten alamıyorken artık maddi olarak da alamıyoruz.

Kuşa dönen döner sermaye ödemelerini geçtik, yasal hakkımız olan ve maaş statüsünde işlem görmesi gereken nöbet ücretlerini de artık zamanında alamıyoruz. Bırakın takip eden ayda ödeme yapılmasını iki ay sonra bile bu hak ettiğimiz ücretleri alamıyoruz.

Zaten eksik verilen eğitim ve insanca hekimlik yapma hakkımız bize sağlanmadığı gibi hayatımızı asgari ölçüde idame ettirme gayreti içinde maddi zorluklar da eklenince artık zaman çekilmez oluyor. Dava mı açsak nasıl bir yol izlesek bilemiyoruz. Sizlerden bu metni bize destek olmak için paylaşmanızı rica ediyoruz.

Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Asistan Hekimleri

“Trakya Tıp Asistan Doktorları Sıkıntıda” için 0 yanıt

Saglik bakanini tum turkiye bassin.belki anlar.ya da herkes 1 dakkada istifa etsin.hizmet olmayinca kiymetiniz bilinir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.