Kategoriler
Haberler Manşet

Türk profesöre büyük onur

fazil-apaydin-712x320

Ege Üniversitesi (EÜ) Tıp Fakültesi Kulak Burun Boğaz Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Fazıl Apaydın, ‘dünya estetik trendini’ belirleyen Avrupa Yüz Plastik Cerrahisi Akademisi’nin başkanlığına seçildi.

Avrupa Yüz Plastik Cerrahisi Akademisi’nin eylülün son haftasında düzenlenen 38. yıllık toplantısı, 48 ülkeden 860 hekimi, Fransa’nın Cannes kentinde bir araya getirdi. Toplantı kapsamında gerçekleştirilen genel kurulda, akademinin genel sekreterliğini yürüten Prof. Dr. Apaydın başkanlığa seçildi. Apaydın, seçilmiş başkan olarak 2 yıl başkan yardımcılığı yapacak. Avrupa’nın yüz plastik cerrahisiyle ilgili en büyük bilimsel akademisinin başkanlığını 2017’de devralacak Apaydın, bu görevi 2 sene sürdürecek.
Avrupa Yüz Plastik Cerrahisi Akademisi

Üyelerine yüz, baş ve boyun bölgesinin plastik veya rekonstrüktif cerrahisi konusunda eğitim ve deneyim kazandırmayı hedefleyen akademinin toplantılarında ‘dünya estetik trendleri’ tartışılıyor.

Yüz plastik cerrahisindeki son gelişmelerin plastik cerrahlar, dermatologlar, oküplastik cerrahlar ve estetik tıp uzmanlarınca ele alındığı organizasyonlara, Avrupa ülkeleri dışından ünlü cerrahlar da katılarak eğitim veriyor.

Ortak ilgi alanına sahip tüm branşlar arasında plastik ve rekonstrüktif cerrahi alanındaki çalışma, araştırma ve bilimsel ilerlemeleri teşvik etmeyi amaçlayan Avrupa Yüz Plastik Cerrahisi Akademisinin başkanlığını, şu anda İsviçre’den plastik cerrah Abel-Jan Tasman yürütüyor.

Tasman’dan görevi 2017’de devralacak Prof. Dr. Fazıl Apaydın, Almanya, Brezilya, İran, İtalya, Lübnan gibi birçok ülkede estetik cerrahisi eğitimi vermek için ameliyatlar yapıyor.

Kaynak: www.buyuyenturkiye.com

“Türk profesöre büyük onur” için 0 yanıt

Neden Plastik Cerrahların sonu mu gelmiş, KBB ci seçilmiş. Yoksa kendilerini Plastik Cerrah mı sanıyorlar.

Hocamızın meslektaşı olarak bu ne kıskançlık böyle….nasıl bir eziklik duygusu….kimse sevmedi mi sizi hiç??….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.