Doktora "adice" saldırı

Meslektaşımızdan gelen e-postayı kendi izniyle noktasına virgülüne dokunmadan yayınlıyoruz:

Amasya ili Merzifon İlçesi Kara Mustafa Paşa Devlet hastanesinde acil serviste görev yapmakta iken 19 Mayıs 2016 saat 20:23 civarında M. isimli bir şahıs tarafından aşağıdaki şekilde saldırya uğradım ve 7 gün boyunca iş görmezlik raporu verildi. Testis etrafında kanama ve ödem nedeniyle yatak istirahatı ve tedavim düzenlendi.

Olay hakkında şikayetçi oldum ve sizlerden bu insalıktan nasibini almamış şahıs hakkında tüm hekimlerin bilgi sahibi olması için desteğinizi bekliyorum.

Saygılarımla.

“saat 19.50 sularında acil servise kaş üstünde kanama ile başvuran hastanın kesici delici alet yaralanması şüphesi olduğu için muayenesi yapıldıktan ve ilk müdahalesi yapıldıktan sonra hastane polis memuruna haber verdim. Daha sonra benim gözetimimde hastaya sağlık memurları tarafından kanama kontrolü ve kesi sütürasyanu uygulandı.

Hastaya ilk tedavisi bittikten sonra tomografi çekilmesi gerektiğini söyledim. Hasta haber vermeksizin kesisi dikildikten sonra ayrıldı. Hastane polis memuruna konuyu aktardım ve hastayı telefonla arayarak hem ifade alınması hem de tedavisinin kalan kısmının tamamlanması için hastaneye davet etti. Sonrasında hasta tomografi çekildikten sonra polikiniğe geldi.

Kendisine kaş üzerindeki yarasının yeniden açılması ve şişmesi nedeniyle yeniden pansuman uygulanması için pansuman odasına geçmesini söyledim ve ardından peşinden pansuman odasına gittim. Bu esnada hasta elindeki gazlı bezi göstererek hiçbir diyaloğa girmeksizin yanındaki bayan ve içerideki güvenlik görevlisi varken bana saldırdı ve 2 kere cinsel organım ve testislerimin olduğu yere ve bir kere de karnıma tekme atarak beni yere yıktı. Daha sonrasında güvenlik görevlileri  geldiğinde beni sedyeye alıp ilk müdahalemi yaptılar.

Telefon ile üroloji uzmanı ve hastane başhekimini aradım ve sonrasında uzunca bir süre sedyeden kalkamadım. Gerekli müdahalemi üroloji uzmanı yaptı ve sonrasında nöbetimi tamamlayamadım. Nedensiz yere bana saldıran, küfür eden hastadan şikayetçiyim. Maddi ve manevi dava açacağım.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.